Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Bieszczadzka Obwodnica

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: CISNA, POLSKA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Wielka Pętla Bieszczadzka na długości 144 km. oferuje nie tylko piękne widoki, ale także naprawdę solidne wrażenia, zapewniając wszystko, od szybkich otwartych zakrętów, które można pokonać bez większego wysiłku, po ciasne, ślepe nawroty wystawiające Nas na próbę męstwa.

 

W programie przejazd wielką obwodnicą bieszczadzką i wizyta w najciekawszych miejscach na trasie:

Ustrzyki Dolne - miasto bedące siedzibą powiatu bieszczadzkeigo liczące ok. 10 tys. mieszkańców, położone nad rzeką Strwiąż.

Czarna – tu krzyżują się obie pętle bieszczadzkie: duża i mała. Niedaleko centrum znajduje się drewniana trójdzielna cerkiew greckokatolicka, która dziś spełnia rolę kościoła z pięknie odrestaurowanym ikonostasem.

Lutowiska – punkt widokowy, gdzie można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach - panoramę wysokich Bieszczadów.

Muczne - pokazowa zagroda żubrów. Zagroda powstała w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa” współfinansowanego przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na wyjście piesze na nowopowstałą atrakcję turystyczną w Bieszczadach: Wieżę na Jeleniowatym (NOWOŚĆ!), skąd można podziwiać dolinę górnego Sanu oraz najwyższe partie polskich i ukraińskich Bieszczadów. Wieża o konstrukcji stalowo-drewnianej posiada wysokośc 34 m, i aby się na nią wspiąc należy pokonac aż  170 schodów!  Budowla ta znajduje się na najwyższej kulminacji o wysokości 907 m, gdzie przed laty był przekaźnik telewizyjny,   Pozostali uczestnicy w tym czasie będą mieć możliwość zwiedzenia pawilnu wystawowego przy CPL w Mucznem lub skorzystania z punktu widokowego.

- Ustrzyki Górne – baza wypadowa w najwyższej partii Bieszczadów. Stąd dotrzeć można czerwonym szlakiem na Tarnicę i to właśnie tu znajdują się budynki siedziby Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ustrzyki Górne są bardzo dobrze rozwinięte pod względem turystycznym. Znajduje się tu mnóstwo knajpek z klimatem bieszczadzkim oraz stragany z typowymi dla Bieszczadów pamiątkami.

Przełęcz Przysłup – „Smażalnia Dom Pstrąga” - możliwość skosztowania pysznego pstrąga z własnej hodowli Domu Pstrąga, kompleksu agroturystycznego w Bieszczadach (na życzenie grupy).

- Cisna – wieś gminna z pocz. XVI wieku. Jedna spośród lepiej rozwiniętych miejscowości turystycznych w Bieszczadach. To tędy kursuje pomiędzy Rzepedzią a Majdanem koło Cisnej w letnim sezonie Bieszczadzka Kolejka Leśna. Wejście do najsłynniejszej restauracji w Bieszczadach „SIEKIEREZADA”.

Jabłonki – miejscowość, gdzie przy głównej drodze do 22.02.2018 roku stał pomnik upamiętniający miejsce, gdzie w 1947 zginął gen K. Świerczewski „Walter”.

Baligród – słynący w XVII w z handlu winem. Tu znajduje się cmentarz polskich i radzieckich żołnierzy poległych w czasie walk z bandami UPA założony w latach 1946–1947. Kościół murowany z 1879 roku, cerkiew greckokatolicka z 1829 r. kirkut.

Solina – zwiedzanie korony największej zapory w Polsce.

Cena zawiera:
– usługę pilota/przewodnika;
– bilety wstępu;
– transport;
– ubezpieczenie NNW;
– podatek VAT.
Cena nie zawiera:
– posiłku.
Czas trwania: 10 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Cena biletu wynosi:


– bilet normalny – 120,00 zł/os.
– bilet dla dzieci do 12 lat – 110,00 zł/os.

- bilet z ważną Kartą dużej rodziny - 105 zł/os.

 

PROMOCJA: Przy zakupie dwóch wycieczek, druga -15 zł

 

Dla grup zorganizowanych organizujemy wycieczkę w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

 

OPŁATĘ za wycieczkę można dokonać w naszym biurze w Ustrzykach Dolnych oraz naszych  punktach sprzedaży, zakupić online na stronie www.recepcjabieszczady.pl, a także w dniu wyjazdu w autokarze u pilota gotówką.


 

Chęć otrzymania FAKTURY należy zgłosić do Biura najpóźniej dzień przed wycieczką.

 

W związku z obostrzeniami dotyczącymi rozprzestrzeniania się Covid-19 w trosce o Państwa bezpieczeństwo, bardzo prosimy podczas organizowanej wycieczki o przestrzeganie obowiązujących zasad.

Galeria: