Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Jarmark Bożonarodzeniowy - Lwów

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: LWÓW, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie 

W okresie bożonarodzeniowym Lwów zamienia się w niesamowitą iluminację świateł, niepowtarzalnie przystrojony świątecznymi ozdobami zaprasza na znajdujący się na Prospekcie Swobody Jarmark, który oferuje przeróżne rzeczy od ozdób choinkowych, wyrobów ceramicznych, produktów regionalnych, stoisk gastronomicznych po stoiska z pamiątkami miasta.PROGRAM:


 

8:00 Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Po przyjeździe do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim, z którym rozpoczniemy zwiedzanie miasta od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa - PiekarskąŁyczakowskąGródecką, przy których mieszkali najznakomitsi Polacy.

 

 

Następnie udamy się na pieszą część wycieczki, podczas której przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod największy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Zobaczymy budynek Teatru Opery LwowskiejKaplicę BoimówProspekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George". Odwiedzimy również Katedrę Łacińską Katedrę Ormiańską (z bogato zdobionym wnętrzem mozaikami Mehoffera) .

 

 

Będąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, , Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową w okolicach lwowskiego rynku oraz, jako jedyne biuro, oddamy do Państwa dyspozycji 2 godziny czasu wolnego, podczas którego zapraszamy do odwiedzenia Prospektu Swobody, na którym co roku odbywa się JARMARK BOŻONARODZENIOWY.

 

 

Na placu przed Operą Lwowską, w tym okresie pojawia się spora liczba straganów z przeróżnymi, przepięknymi ozdobami bożonarodzeniowymi. Ważną rolę na jarmarku pełni miód i wyroby z niego produkowane. Na kilku stoiskach zakupić można różnego rodzaju naturalne miody karpackie oraz domowej roboty medowuchę, czyli ukraiński miód pitny m.in. na miodzie gryczanym, wielokwiatowym i malinowym. Najpopularniejszym napojem na jarmarku zdecydowanie jest grzane wino, często z dodatkami takimi jak rum. Oprócz grzanego wina, z gorących napojów wypić można również miód pitny, kawę, herbatę i czekoladę.

 

 

Znajdują się tu również liczne stragany z gorącymi przysmakami, gdzie dominują kiełbasy, szaszłyki i innego rodzaju grillowane mięsa podawane z dodatkami takimi jak frytki, pieczone ziemniaki, surówki czy kapusta, oraz regionalne wędliny długo dojrzewające, naturalne masło arachidowe z różnymi lokalnymi dodatkami typu borówka czy żurawina.

 

 

 

Na świątecznym targu nie może zabraknąć oczywiście słodyczy a tych tutaj nie brakuje. Cukierki, ciastka, ręcznie wyrabiane lizaki, jabłka oblane toffi i obsypane łakociami, domowej roboty czekolada,pierniczki czy stoiska z piankami marshmallow które kuszą swoim wyglądem przechodniów.


Wystrój straganów, oświetlenie choinki i inne, dość okazałe iluminacje tworzą wspaniałą świąteczną atmosferę doskonale ze sobą współgrając.

Wyjazd z Lwowa około godziny 19:00 (czas ukraiński).

Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena zawiera:
– usługę pilota
– usługę przewodnika mówiącego w języku polskim
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– transport
– opłaty graniczne i drogowe
– ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera:
- obiadu (możliwość zakupienia obiadu u pilota w autokarze za 35,00 zł/os.)
Waluta: UAH
Granica: Krościenko
Czas trwania: 14 godz.

Uwagi:

- NIEZBĘDNY ważny paszport

- NIEZBĘDNY certyfikat COVIDOWY w formie papierowej, w języku angielskim.


W związku z obostrzeniami dotyczącymi rozprzestrzeniania się Covid-19 w trosce o Państwa bezpieczeństwo, bardzo prosimy podczas organizowanej wycieczki o przestrzeganie obowiązujących zasad.

 

Galeria: