Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Kolej Zakarpacka

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: SIANKI, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

 

 

Niesamowita podróż przez Bieszczady Wschodnie - leżące tuż za naszą granicą po stronie ukraińskiej. Przejeżdżając przez dawne polskie wsie z okien autokaru zobaczymy m.in. :

Chyrów, gdzie znajduje się imponujący kompleks budynków - były konwikt Ojców Jezuitów. W czasach II Rzeczypospolitej ten zakład naukowo - wychowawczy uważany był za jedną z najlepszych szkół w Polsce i w Europie, jego wychowankami byli między innymi Eugeniusz Kwiatkowski, Jan Brzechwa, Kazimierz Junosza-Stępowski, Mieczysław Orłowicz oraz należący do elity społeczeństwa polskiego  duchowni, urzędnicy państwowi, dyplomaci, parlamentarzyści, wojskowi, prawnicy, artyści, spośród nich rekrutowali się twórcy niepodległego państwa polskiego, uczestnicy kampanii wrześniowej, ruchu oporu oraz Polskich Sił Zbrojnych.

Starą Sól – wyjątkową miejscowość, która na mapie I Rzeczpospolitej stanowiła bardzo ważny ośrodek wydobycia soli. Jedną z pamiątek po Królewskim Wolnym Mieście Stara Sól jest bez wątpienia Kościół p.w. św. Michała z 1660 roku. Świątynia ta powstała jako rozbudowa istniejącej kaplicy ufundowanej przez Kazimierza Wielkiego. Monumentalna bryła kościoła w okresie powojennym uległa ogromnej dewastacji pomimo to do dziś robi niesłychane wrażenie. Na zwiedzanie świątyni zatrzymamy się w drodze powrotnej. Następnie przejedziemy przez Stary Sambor i Jasienicę Zamkową - tu zatrzymamy się aby „wspiąć się” na XVIII-wieczną Dzwonnicę Obronną, jedną z najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków architektury drewnianej w całych Karpatach. Jest to przykład mistrzowskiej sztuki ciesielskiej. Absolutnym unikatem są prowadzące na najwyższą kondygnację schody, wykonane z jednego pnia drzewa.

Przejedziemy przez Rozłucz - tu w drodze powrotnej zatrzymamy się na przerwę obiadową dla chętnych oraz odwiedzimy pobliskie ujęcie wody mineralnej i Turkę do Sianek, gdzie „ czas jakby stanął w miejscu” by rozpocząć przejazd najpiękniejszą koleją północnych Karpat - słynną elektryczką - linią kolejową na trasie Sianki - Wołosianka, która przez M. Orłowicza została nazwana najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny torów, pokonujące różnicę poziomów 370 m. Sam przejazd dostarcza wielu niesamowitych widoków oraz wrażeń, ciągle widzimy południową granicę Polski. Trasa kolejowa przekracza przełęcz Użocką, która ze względu na zjawiska przyrodnicze, geograficzne i historyczne jest bardzo unikalnym miejscem.

Przed przekroczeniem granicy przerwa na zakupy akcyzowe.


Cena zawiera:

- usługę pilota/przewodnika
- bilety na przejazd koleją
- transport w klimatyzowanym busie/autokarze
- opłaty graniczne
- ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:
- obiadu (możliwość zakupu w cenie 30,00 zł)
Waluta: ukraińskie hrywny
Granica: Krościenko
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 12 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Z wieloma mieszkańcami np. w sklepie dogadamy się szybciej po polsku niż rosyjsku.

Odległość z Ustrzyk Dolnych do Sianek to około 100 km.

Podczas wycieczki, po przekroczeniu granicy zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny.

Przewidywany czas wolny w centrum miasta to około 1 godzina (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

 

Uwaga! Realizacja wycieczki przy minimalnej liczbie klientów - 15 osób.

 

Cena biletu uzależniona jest od strefy wsiadania i wynosi:


– bilet normalny – od 120,00 zł/os.
– bilet dla dzieci do 12 lat – od 110,00 zł/os.
– bilet Karta Dużej Rodziny – od 102,00 zł/os. (posiadacz Karty obowiązany jest do jej okazania pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu)

 

UWAGA! NIEZBĘDNY WAŻNY PASZPORT

 

Dla grup zorganizowanych organizujemy wycieczkę w dowolnym terminie i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

 

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach za dodatkową opłatą w zależności od liczby osób i kilometrów.

 

OPŁATĘ za wycieczkę można dokonać w naszym biurze w Ustrzykach Dolnych oraz naszych  punktach sprzedaży, zakupić online na stronie www.recepcjabieszczady.pl, a także w dniu wyjazdu w autokarze u pilota gotówką.

 

Chęć otrzymania FAKTURY należy zgłosić do Biura najpóźniej dzień przed wycieczką.

Uwagi:

 

Galeria: