Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en
  • Trasa Kolei Zakarpackiej

Kolej Zakarpacka Sianki - Wołosianka

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: SIANKI, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: AUTOKAR

Wyżywienie: OBIAD (dodatkowo płatny)

:
:
:

Cena:

Program:

Niesamowita podróż po Bieszczadach ale tych leżących tuż za naszą granicą po stronie ukraińskiej. Zobaczycie dawne polskie wsie - Chyrów, Sambor, Rozłucz, Turka, Sianki. Tu czas jakby stanął w miejscu. A na koniec przejazd najpiękniejszą koleją północnych Karpat - słynną elektryczką!


Wyjazd wg podanego rozkładu jazdy w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Przejazd trasą Stara Sól - Stary Sambor - Jasienica Zamkowa - Rozłucz - Turka - Sianki. Następnie przejazd linią kolejową trasą Sianki - Wołosianka, która przez M. Orłowicza została nazwana najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat. Pociąg na odcinku 18 kilometrów ma 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny torów, pokonujące różnicę poziomów 370 m. Sam przejazd dostarcza wielu niesamowitych widoków oraz wrażeń, no  i ciągle widzimy południową granicę Polski. Trasa kolejowa przekracza przełęcz Użocką, która ze względu na zjawiska przyrodnicze, geograficzne i historyczne jest bardzo ciekawym miejscem.  W drodze powrotnej zobaczymy zabytkową cerkiew oraz dzwonnicę w Jasienicy Zamkowej a w Rozłuczu będziemy mieli okazję podegustować słynnej wody mineralnej o nazwie "Naftusia". Przed przekroczeniem granicy przerwa na zakupy akcyzowe.

Cena zawiera: - usł. pilota - przewodnika,
- bilety wstępu, transport,
- opłaty graniczne,
- ubezpieczenie KL i NNW,
Cena nie zawiera: - obiadu (możliwość zakupu w cenie 25 zł)
Waluta: ukraińskie hrywny (ok. 1 PLN = 6,40 UAH)
Granica: Krościenko
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 12 godzin
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej, parasola (na wypadek deszczu), czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad i przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców to Polacy więc szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku. Podczas wycieczki zatrzymujemy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. W drodze powrotnej przewidziano postój przy granicy, gdzie można zrobić zakupy (szczególnie polecamy wyśmienite słodycze i alkohole). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

W przypadku małej ilości osób, zastrzegamy sobie możliwość zmiany transportu z autobusu na busa.

Galeria: