Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Kulig z bieszczadzkim smakiem

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: ŁOPIENKA, POLSKA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Kulig z bieszczadzkim smakiem

 

 

 

13:00 wyjazd z Ustrzyk Dolnych

 

Zapraszamy na wyjątkowe i niezapomniane kuligi w tradycyjnych, wygodnych saniach, pędzących zaśnieżonymi bezdrożami i lasami, wśród prawdziwego majestatu gór, który ukazuje nam surowa i mroźna bieszczadzka zima. Jest to świetna okazja do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, połączona z udziałem w warsztatach pieczenia proziaków.

Ze śpiewem na ustach pomkniemy malowniczą doliną Solinki do cerkwi w Łopience, która jest unikalną tego typu budowlą murowaną z nieobrobionego „dzikiego” kamienia, z Chrystusem Bieszczadzkim i kopią obrazu Matki Bożej Łopieńskiej. Poznamy historię cerkwi oraz niezwykłe dzieje kultu cudownego obrazu.

Dla tych, którym mroźne powietrze zaostrzy wilczy apetyt, rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski, poczęstujemy gorącą herbatą i pysznym, przyrządzonym według recepty starych Bojków grzańcem (w żeliwnym kociołku na ognisku).

Po śnieżnej wyprawie zapraszamy do Muzeum Młynarstwa i Wsi na warsztaty pieczenia proziaków. Wywodzące z Podkarpacia, proste, mączne placuszki, zrobimy własnoręcznie i upieczemy na blasze w piecu opalanym drewnem. Następnie zapraszamy do wspólnej degustacji proziaków z masłem czosnkowym.

 

Powrót w godzinach wieczornych.

 


Cena zawiera:
- transport na miejsce kuligu
- usługę przewodnika
- kulig
- ognisko z pieczeniem kiełbasek , gorącą herbatą i grzańcem
- warsztaty pieczenia proziaków
- ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera:
-brak

Uwagi:

UWAGI :

 

 

- prosimy o wyposażenie się w stosowną odzież i obuwieW związku z obostrzeniami dotyczącymi rozprzestrzeniania się Covid-19

w trosce o Państwa bezpieczeństwo, bardzo prosimy podczas organizowanej wycieczki o przestrzeganie obowiązujących zasad.


Udział w warsztatach dla osób wsiadających w Ustrzykach Dolnych!

Galeria: