Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Sentymentalny Lwów 1

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: LWÓW, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: OBIAD (dodatkowo płatny)

:
:
:

Cena:

Program:

Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż...
Miasto, które stoi na granicy wschodniej i zachodniej cywilizacji, na przecięciu dawnych handlowych dróg, które swoim duchem przywołuje tajemniczą atmosferę średniowiecza. Miasto tętniące życiem, które przyciąga zabawami i atrakcjami amatorów współczesnej kultury i sztuki. W trakcie wycieczki do Lwowa nasz Przewodnik opowie Państwu m.in.: kto? z kim? i dlaczego? Jaki był koszt pierwszego samochodu we Lwowie? Ile złota zużyto na wystrój Opery Lwowskiej ... To i wiele więcej powiemy і pokażemy, a dodatkowo odpowiemy na każde pytanie, które nurtuje Państwa w zakresie Lwowskiej historii.

Z powodu panującej pandemii i związanych z tym wielu ograniczeń program wycieczki "Sentymentalny Lwów" uległ nieznacznym zmianom.Aktualny program wycieczki:

Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce. Po przyjeździe do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa - Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznakomitsi Polacy.

Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. następnie udamy sie na Kopiec Unii Lubelskiej.  Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod największy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Następnie zobaczymy budynek Teatru Opery Lwowskiej, Kaplicę Boimów (z zewnątrz), Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George".  Odwiedzimy również Katedrę Łacińską i Katedrę Ormiańską. Będąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, Aptekę - Muzeum, Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Zwiedzimy również Kasyno Szlacheckie. Po zakończeniu zwiedzania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową w okolicach lwowskiego rynku.

Jako jedyne biuro do Państwa dyspozycji dajemy 2 godziny czasu wolnego, w trakcie jego trwania zachęcamy do zakupienia na pobliskim bazarze oryginalnych pamiątek i wyrobów rękodzielniczych. Wyjazd z Lwowa około godziny 18:00 (czas ukraiński). Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

Dotychczasowy program wycieczki:

Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Po przyjeździe do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa - Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznakomitsi Polacy.

Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod największy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Następnie zobaczymy budynek Teatru Opery Lwowskiej, wnętrze Kaplicy Boimów, Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George". Odwiedzimy również Katedrę Łacińską i Katedrę Ormiańską. Będąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, Aptekę - Muzeum, Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową w okolicach lwowskiego rynku. 

Cena zawiera: – usługę pilota
– usługę przewodnika mówiącego w języku polskim
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, Katedra Łacińska i Ormiańska, Kaplica Boimów)
– transport w klimatyzowanym autokarze/busie
– system TOUR GUIDE we Lwowie (dla grup liczących minimum 40 osób)
– opłaty graniczne i drogowe.
Cena nie zawiera: – obiadu (możliwość zakupienia obiadu u pilota w autokarze za 30,00 zł/os.).
Waluta: ukraińskie hrywny
Granica: Krościenko
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 16 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku.

 

Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to około 135 km.

 

Podczas wycieczki, po przekroczeniu granicy zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny.

 

 

Uwaga! Realizacja wycieczki przy minimalnej liczbie klientów - 15 osób.

 

Ze względu na różnorodność grup, program zwiedzania Lwowa, jest "RAMOWY" i może być na bieżąco korygowany przez Przewodnika dla Państwa komfortu.

 

Cena biletu uzależniona jest od strefy wsiadania i wynosi:

– bilet normalny – od 140,00 zł/os.
– bilet dla dzieci do 12 lat – od 130,00 zł/os.
– bilet Karta Dużej Rodziny – od 119,00 zł/os. (posiadacz Karty obowiązany jest do jej okazania pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu)

 

UWAGA! NIEZBĘDNY WAŻNY PASZPORT

 

Dla grup zorganizowanych organizujemy wycieczkę w dowolnym terminie

i dostosowujemy cenę do świadczeń oraz ilości osób.

 

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd na nasze wycieczki z każdej innej miejscowości w Bieszczadach za dodatkową opłatą w zależności od liczby osób i kilometrów.

 

OPŁATĘ za wycieczkę można dokonać w naszym biurze w Ustrzykach Dolnych oraz naszych  punktach sprzedaży, zakupić online na stronie www.recepcjabieszczady.pl, a także w dniu wyjazdu w autokarze u pilota gotówką.


Chęć otrzymania FAKTURY należy zgłosić do Biura najpóźniej dzień przed wycieczką.

Galeria: