Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Lwów w zimowej szacie - FERIE

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: LWÓW, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: OBIAD (dodatkowo płatny)

:
:
:

Cena:

Program:

LWÓW w zimowej szacie...


Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż...Miasto, które stoi na granicy wschodniej i zachodniej cywilizacji, na przecięciu dawnych handlowych dróg, które swoim duchem przywołuje tajemniczą atmosferę średniowiecza. Miasto tętniące życiem, przyciągające amatorów współczesnej kultury i sztuki zabawami i atrakcjami.W trakcie wycieczki nasz Przewodnik opowie Państwu m.in. „kto?”, „ z kim?” i „ dlaczego?”, kto pierwszy z mieszkańców Lwowa przywiózł kiwi z Europy? Jaki był koszt pierwszego samochodu we Lwowie? Ile złota zużyto na wystrój Opery Lwowskiej ... To i wiele więcej powiemy і pokażemy...


Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce lub w Krościenku. Po przyjeżdzie do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie Lwowa rozpoczniemy od przejazdu autokarem/busem najstarszymi ulicami Lwowa - Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznamienitsi Polacy. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski około 40 min. Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod nawiększy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Zobaczymy również wnętrze Teatr Opery Lwowskiej, Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George". Odwiedzimy Katedrę Łacińską i Ormiańską. Bedąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, Aptekę - Muzeum, Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową na degustację regionalnej kuchni ukraińskiej. Następnie będzie do Państwa dyspozycji około 40 minut czasu wolnego. Wyjazd ze Lwowa około godziny 16:00 - 16:30. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.


Cena zawiera: usługę Pilota, Przewodnika Lwowskiego w języku polskim, wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL i NNW, transport, opłaty graniczne i drogowe.
Cena nie zawiera: obiadu
Waluta: ukraińskie hrywny (ok. 1 PLN = 7,00 UAH)
Granica: w Krościenku lub w Medyce
Dokumenty: paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 15 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej, parasola (na wypadek deszczu), ciepłej kurtki oraz czapki.

Uwagi:

Bilety ulgowe 10 zł taniej (dzieci do lat 12)

Bilety rodzinne 30 zł taniej (2+2)

 

Podczas wycieczki zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. Przewidywany czas wolny w centrum miasta to ok. 40 min (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy granicy, gdzie będzie można zrobić zakupy (szczególnie polecamy wyśmienite słodycze).


Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku. Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to ok. 120 km.Galeria: