Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Kolej Zakarpacka

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: SIANKI, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Program

Niesamowita podróż po Bieszczadach, ale tych leżących tuż za naszą granicą, po ukraińskiej stronie. Zobaczycie dawne polskie wsie - Chyrów, Sambor, Rozłucz, Turka, Sianki. Tu czas jakby stanął w miejscu. A na koniec przejazd najpiękniejszą koleją północnych Karpat - słynną elektryczką, trasą Sianki - Wołosianka, która przez M. Orłowicza została nazwana najpiękniejszą linią kolejową północnych Karpat. Pociąg na odcinku 18 kilometrów pokonuje 6 tuneli i 27 wiaduktów, ciągle podziwiamy wijące się serpentyny torów, pokonujące różnicę poziomów 370 m. Sam przejazd dostarcza wielu niesamowitych widoków oraz wrażeń. W trakcie podróży widzimy południową granicę Polski. Trasa kolejowa przekracza przełęcz Użocką, która ze względu na zjawiska przyrodnicze, geograficzne i historyczne jest bardzo ciekawym miejscem. W drodze powrotnej zobaczymy zabytkową cerkiew oraz dzwonnicę w Jasienicy Zamkowej a w Rozłuczu będziemy mieli okazję degustacji słynnej wody mineralnej o nazwie "Naftusia". Przed przekroczeniem granicy przerwa na zakupy akcyzowe.

 

Cena zawiera: - usługę pilota / przewodnika;
- bilety na przejazd koleją;
- transport;
- opłaty graniczne;
- ubezpieczenie KL i NNW.
Cena nie zawiera: - obiadu (możliwość zakupu w autokarze u pilota w cenie 25 zł).
Waluta: ukraińskie hrywny
Granica: Krościenko
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 12 - 14 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym.

Odległość z Ustrzyk Dolnych do Wołosianek to około 180 km.

Podczas wycieczki zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

Cena biletu uzależniona jest od strefy i wynosi:

– bilet normalny od 120,00 zł
– bilet dla młodzieży do lat 12 – 110,00 zł
– bilet Karty Dużej Rodzinny – 102,00 zł

 

Ze względu na różnorodność grup, program jest "RAMOWY" i może być na bieżąco korygowany przez Przewodnika dla Państwa komfortu.

W przypadku małej ilości osób, zastrzegamy sobie możliwość zmiany transportu z autobusu na busa.

Galeria: