Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Miszkolc - Baseny termalne Autokar 2

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: MISZKOLC, WĘGRY

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: WG PROGRAMU

:
:
:

Cena:

Program:

Wycieczka przez Bieszczady, Słowację na Węgry do kraju ostrych papryczek i słodkiego wina.

W drodze na baseny odwiedzimy Sárospatak, miasto w północnej części Węgier, położone nad rzeką Bodrog u podnóża gór Zemplén. Najcenniejszym zabytkiem jest usytuowany na malowniczej skarpie majestatyczny renesansowy zamek Rakoczych.

Trzygodzinny pobyt w kompleksie basenów termalnych Barlangfur położonego na obrzeżach miasta Miszkolc (północna część Węgier około 50 km od granicy ze Słowacją). Kąpiele w wnętrzach jaskiń będą główną atrakcją wycieczki. Temperatura wody wynosi od 30 do ponad 40 stopni Celsjusza. W trakcie pobytu na basenach istnieje możliwość zjedzenia typowych węgierskich potraw.

Po kąpielach udamy się do miasteczka Tokaj, położonego w północno-wschodniej części Węgier. Jest to jedna z miejscowości wpisana w 2002 roku na listę świtowego dziedzictwa UNESCO jako tokajski region winiarski. Historia uprawy winorośli w tokajskim regionie winiarskim liczy sobie około tysiąca lat. Na miejscu degustacja win regionalnych w jednej z tokajskich piwniczek (dla chętnych) i możliwość ich zakupu.Czas wolny na spacer po mieście. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera: – usługę pilota i przewodnika
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– ubezpieczenie KL i NNW
– transport
– opłaty drogowe
Cena nie zawiera: – wejścia na baseny (możliwość zakupienia biletu u pilota w autokarze: normalny: 35,00zł ulgowy: 25,00 zł)
– obiadu
– degustacji win (możliwość zakupienia u pilota w autokarze za 25,00 zł)
Waluta: Forint HUF
Granica: Radoszyce
Dokumenty: dowód osobisty/paszport
Czas trwania: 18 godz.
Pogoda: Część basenów znajduje się również na zewnątrz, dlatego zachęcamy zabrać ze sobą kremy do opalania z wysokim filtrem, kapelusz ochraniający przed słońcem oraz wodę do picia.

Uwagi:

Węgry należą do strefy Schengen a więc nie ma kontroli granicznej, jednak należy pamiętać, że możemy zostać poproszeni o dokument tożsamości w każdym miejscu na terytorium kraju. W przypadku braku dokumentu grozi mandat. Na basenach nie ma obowiązku posiadania czepków, warto wziąć ze sobą klapki, ręcznik. Na terytorium basenów jest kilka barów, gdzie można zjeść obiad. Trasa z Ustrzyk Dolnych do Miszkolca ma ok. 290 km w jedną stronę, dlatego zawsze jeździmy klimatyzowanymi autokarami a drogę umila nam przewodnik opowiadający ciekawe informacje o kraju.

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd z każdego miejsca za dodatkową opłatą.

 

Cena biletu uzależniona jest od strefy i wynosi:
– bilet normalny – od 120,00 zł

– bilet dla młodzieży do 12 lat – od 110,00 zł
– bilet Karta Dużej Rodziny – od 102,00 zł (posiadacz Karty obowiązany jest do jej okazania pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu)
– bitet online – 10,00 zł taniej od ww. cen biletów przy kupnie przez stronę www.recepcjabieszczady.pl

 

Ze względu na różnorodność grup program jest "RAMOWY" i może być na bieżąco korygowany przez Przewodnika dla Państwa komfortu

Galeria: