Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Bieszczady

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: USTRZYKI GÓRNE, POLSKA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Wyjazd z Ustrzyk Dolnych, gdzie przywita Państwa nasz wspaniały, zawsze uśmiechnięty przewodnik.

Wielka Pętla Bieszczadzka na długości 144 km. oferuje nie tylko piękne widoki, ale także naprawdę solidne wrażenia, zapewniając wszystko, od szybkich otwartych zakrętów, które można pokonać bez większego wysiłku, po ciasne, ślepe nawroty wystawiające Nas na próbę męstwa.

Ustrzyki Dolne – miasto liczące około 10 tys. mieszkańców w województwie podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż.

Czarna – tu krzyżują się obie pętle bieszczadzkie: duża i mała. Niedaleko centrum znajduje się drewniana trójdzielna cerkiew grekokatolicka, która dziś spełnia rolę kościoła z pięknie odrestaurownym ikonostasem.

Lutowiska– wieś gminna z XV wieku. Kirkut, ruiny synagogi, cerkwisko z miejscem po cerkwi, Na zakręcie niedaleko znaku Lutowiska można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach – panoramę Lutowisk i ukraińskie Bieszczady.

Muczne - pokazowa zagroda żubrów. Zagroda powstała w ramach projektu „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa” współfinansowanego przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obecna zagroda jest kontynuacją hodowli żubra w Bieszczadach, która została zapoczątkowana w 1963 r. zagrodą aklimatyzacyjną nad potokiem Zwir w Nadleśnictwie Stuposiany. W obiekcie podziwiać można żubry linii białowiesko-kaukaskiej tzw. górskiej, pochodzące z Szwajcarii i Francji.

Ustrzyki Górne – baza wypadowa w najwyższej partii Bieszczadów. Stąd dotrzeć można czerwonym szlakiem na Tarnicę i to właśnie tu znajdują się budynki siedziby Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ustrzyki Górne są bardzo dobrze rozwinięte pod względem turystycznym. Znajduje się tu mnóstwo knajpek z klimatem bieszczadzkim oraz stragany z typowymi dla Bieszczadów pamiątkami.

Przełęcz Wyżna – tu wejdziemy do Schroniska „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej (1228 m n.p.m.) – najwyżej położonego schroniska w Bieszczadach, niegdyś zwanego „Tawerną”.

Przełęcz Przysłup – „Smażalnia Dom Pstrąga”. Tu Państwo będziecie mogli zrelaksować się, nabrać siły i skosztować pysznego pstrąga z własnej hodowli Domu Psktąga, kompleksu agroturystycznego w Bieszczadach.

Cisna – wieś gminna z pocz. XVI wieku. Jedna spośród lepiej rozwiniętych miejscowości turystycznych w Bieszczadach. To tędy kursuje pomiędzy Rzepedzią a Majdanem koło Cisnej w letnim sezonie Bieszczadzka Kolejka Leśna. Przerwa na zakup pamiątek oraz wejście do najsłynniejszej restauracji w Bieszczadach „SIEKIEREZADA”.

Jabłonkimiejscowość, gdzie przy głównej drodze do 22.02.2018 roku stał pomnik upamiętniający miejsce, gdzie w 1947 zginął gen K. Świerczewski „Walter”.

Baligród – słynący w XVII w z handlu winem. Tu znajduje się cmentarz polskich i radzieckich żołnierzy poległych w czasie walk z bandami UPA założony w latach 1946–1947. Kościół murowany z 1879 roku, cerkiew greckokatolicka z 1829 r. kirkut.

Solina zwiedzanie korony, największej zapory w Polsce.

Powrót do Ustrzyk Dolnych

Cena zawiera: – usługę pilota / przewodnika;
– bilety wstępu (2 wejściówki);
– transport;
– ubezpieczenie NNW.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej, parasola (na wypadek deszczu), czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Ze względu na różnorodność grup, program jest "RAMOWY" i może być na bieżąco korygowany przez Przewodnika dla Państwa komfortu.

Galeria: