Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Sanok z pijalnią czekolady

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: SANOK, POLSKA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Sanok z Pijalnią CzekoladyPROGRAM:10:00 spotkanie uczestników wycieczki z lokalnym przewodnikiem i przejazd w kierunku Sanoka.


Zagórski karmel – monumentalne ruiny XVIII w. Klasztoru karmelitów bosych w Zagórzu. Jeden z nielicznych zachowanych klasztorów warownych w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ruiny klasztoru wpisane są do rejestru zabytków nieruchomych.


Zamek Królewski w Sanoku, w którym ongiś gościł m.in. Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło z trzecią żoną Elżbietą Granowską z Pilczy (po ślubie w Sanoku), kardynał Oleśnicki a obecnie mieści się w nim Muzeum Historyczne, w którym zwiedzimy największą na świecie ( liczącą ok. 600 prac) Galerię Zdzisława Beksińskiego. Ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych.

Zobaczymy również jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce, która gromadzi w swoich zbiorach ponad 1200 eksponatów, sztuki sakralnejportretowej.


Spacer do słynnej ławeczki Wojaka Szwejka - ławeczka z posągiem przedstawiającym Dobrego Wojaka Szwejka, bohatera powieści Jaroslava Haška, została odsłonięta w 2003 r. Jej autorem jest rzeźbiarz Adam Przybysz. Posąg naturalnej wielkości przedstawia wojaka palącego fajkę i symbolizuje związek miasta z dawnym Cesarstwem Austro-Węgierskim.

 

czas wolny na obiad,  propoponujemy wizytę w restauracji "Stary Kredens"- restauracja biorąca udział w "Kuchennych Rewolucjach" Magdy Gessler, Proziakownia która słynie z proziaków z masłem, z serem, pieczonym żeberkiem, schabem i kapustą, oraz z nadzieniem na pierogi ruskie.

 

 

Dla chętnych wizyta w Kawiarni u Mnicha, kawiarnia w której można nabyć w wiele gatunków kawy i herbaty oraz przyprawy z całego świata. Wystrój wnętrza przypomina o stylu kultur wschodu i zachodu na Podkarpaciu.

Ostatnim punktem wycieczki będzie Pijalnia Czekolady - której właścicielem jest Mirosław Pelczar, dwukrotny mistrz Polski Cukierników oraz dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Cukierników.

W pijalni można nabyć wysokiej jakości czekolady tabliczkowe, praliny, trufle, czekolady pitne, lody, ciasta oraz smakołyki, które przygotujemy sami w domu.

 


Powrót do Ustrzyk Dolnych.

 

Cena zawiera:
- usługę transportową
- usługę przewodnika,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie
- opłaty parkingowe
Cena nie zawiera:
- obiadu
- kosztów dotyczących zakupów w pijalni czekolady M. Pelczar

Uwagi:

W związku z obostrzeniami dotyczącymi rozprzestrzeniania się Covid-19 w trosce o Państwa bezpieczeństwo, bardzo prosimy podczas organizowanej wycieczki o przestrzeganie obowiązujących zasad.

Galeria: