Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Sentymentalny Lwów - Ustrzyki Dolne, Arłamów, Przemyśl

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: LWÓW, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż... Miasto, które stoi na granicy wschodniej i zachodniej cywilizacji, na przecięciu dawnych handlowych dróg, które swoim duchem przywołuje tajemniczą atmosferę średniowiecza. Miasto tętniące życiem, które przyciaga zabawami i atrakcjami amatorów współczesnej kultury i sztuki. W trakcie  wycieczki do Lwowa nasz Przewodnik opowie Państwu m.in.: kto? z kim? i dlaczego? Jaki był koszt pierwszego samochodu we Lwowie? Ile złota zużyto na wystrój Opery Lwowskiej ... To i wiele więcej powiemy і pokażemy, a dodatkowo odpowiemy na każde pytanie, które nurtuje Państwa w zakresie Lwowskiej historii.

 

Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce. Po przyjeżdzie do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa - Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznakomitsi Polacy. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentrz Orląt Lwowskich. Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod nawiększy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Następnie zobaczymy wnętrze Teatru Opery Lwowskiej, Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, pomnik Adama Mickiewicza, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George". Odwiedzimy również Katedrę Łacińską i Ormiańską. Bedąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, Aptekę - Muzeum, Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania z grupą, do Państwa dyspozycji pozostaje ok. 1,5h czasu wolnego, a w trakcie jego trwania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową w okolicach lwowskiego rynku. Wyjazd ze Lwowa ok. 17.00 - 18.00. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.


Oferujemy Pańswu zwiedzanie Lwowa przy użyciu zestawów Tour Guide - bezprzewodowego nadajnika z mikrofonem używanego przez Przewodnika oraz zestawu bezprzewodowych odbiorników ze słuchawkami dla wszystkich uczestników wycieczki, dzięki któremu jakość zwiedzania i percepcja zdecydowanie się poodnosi.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZEK DO LWOWA


Cena zawiera: - usługę pilota i przewodnika
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- słuchawki
- ubezpieczenie KL i NNW
- transport
- opłaty graniczne i drogowe
Cena nie zawiera: - obiadu
Waluta: ukraińskie hrywny (ok. 1 PLN = 6,40 UAH)
Granica: Medyka
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 16 godzin
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku. Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to ok. 200 km.

Podczas wycieczki zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. Przewidywany czas wolny w centrum miasta to ok. 1,5h (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy granicy, gdzie będzie można zrobić zakupy (szczególnie polecamy wyśmienite słodycze i alkohole).

Isnieje możliwość wykupienia obiadu w cenie 25 zł u pilota w autokarze.

 

Zniżki:
dla dzieci do lat 8 - 30 zł taniej
dla młodzieży do lat 16 - 10 zł taniej

Galeria: