Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en
  • Pasmo Wyhorlatu

  • Sniński Kamień

  • Krajobraz ze Snińskiego Kamienia

  • Krajobraz ze Snińskiego Kamienia

  • Krajobraz ze Snińskiego Kamienia

Morskie Oko Wyhorlatu - Sniński Kamień

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: SNINA, SŁOWACJA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: AUTOKAR

Wyżywienie: OBIAD WE WŁASNYM ZAKRESIE

:
:
:

Cena:

Program:

Wyjazd w kierunku przejścia granicznego Radoszyce- Palota. Następnie przejazd w kierunku Medzilaborzec - miasta słynącego z muzem Andy Warchola - twórcy pop-artu. Na Słowacji zatrzymamy się w Krasnym Brodzie, gdzie zobaczymy średniowieczne ruiny Monastyru oo. Bazylianów. Stamtąd udamy się w kierunku głównej atrakcji wycieczki – Morskiego Oka na parking Remetske Hamre (Morskie Oko, ok. 600 m n.p.m.- wyjście w jedną stronę ok 30 min). Tutaj będą Państwo mogli podziwiać piękną przyrodę Wyhorlatu. Dla osób lubiących górskie wyprawy wyjście z przewodnikiem na Sniński Kamień (1006 m n.p.m. - 2 godziny) - wznoszącą się ponad lasy pozostałość powulkaniczną utworzoną tylko i wyłącznie przez naturę, skąd rozpościera się przepiękna panorama na Bieszczady, Beskidy, Tatry i jak na wyciągnięcie ręki Morskie Oko. Szlak należy do średnio trudnych a na końcu czeka na wchodzących solidna dawka adrenaliny, związana z samym zdobyciem wychodni skalnej. Trasa biegnie wzdłuż starodrzewia bukowego, wędrówka potrwać może ok. 4 h.


Ze Snińskiego Kamienia schodzimy do miejscowość Zemplinskie Hamre. Następnie przejazd do miejscowośc Humenne, gdzie będzie możliwość zakupienia obiadu (we własnym zakresie) jak i zrobienia zakupów.

Cena zawiera:
- usługę przewodnika,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- transport,
- opłaty parkingowe,
Cena nie zawiera: - obiadu
Waluta: Euro
Granica: Radoszyce - Palota
Dokumenty: Paszport lub dowód osobisty
Czas trwania: 12 godzin
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej, parasola (na wypadek deszczu), czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Jest to wycieczka górska, dlatego prosimy o zabranie ze sobą butów trekkingowych, ciepłej odzieży, płaszczu przeciwdeszczowego,wody do picia, suchego prowiantu i czegoś słodkiego.

 

W razie małej liczby chętnych, zastrzegamy sobie możliwość zmiany transportu z autokaru na busa.

 

 

Zniżka dla dzieci do lat 8 - 10zł taniej.


Galeria: