Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en
  • Opera lwowska

Sentymentalny Lwów - Autokar 1

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: LWÓW, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: WG PROGRAMU

:
:
:

Cena:

Program:

Program:

Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż... Miasto, które stoi na granicy wschodniej i zachodniej cywilizacji, na przecięciu dawnych handlowych dróg, które swoim duchem przywołuje tajemniczą atmosferę średniowiecza. Miasto tętniące życiem, które przyciąga zabawami i atrakcjami amatorów współczesnej kultury i sztuki. W trakcie wycieczki do Lwowa nasz Przewodnik opowie Państwu m.in.: kto? z kim? i dlaczego? Jaki był koszt pierwszego samochodu we Lwowie? Ile złota zużyto na wystrój Opery Lwowskiej ... To i wiele więcej powiemy і pokażemy, a dodatkowo odpowiemy na każde pytanie, które nurtuje Państwa w zakresie Lwowskiej historii.

Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce lub Krościenko (w zależności od sytuacji na granicy - kolejki). Po przyjeździe do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa - Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznakomitsi Polacy. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod największy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Następnie zobaczymy wnętrze Teatru Opery Lwowskiej, Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George". Odwiedzimy również Katedrę Łacińską i Ormiańską. Będąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, Aptekę - Muzeum, Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania, do Państwa dyspozycji pozostaje około 1,5 godziny czasu wolnego, w trakcie jego trwania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową w okolicach lwowskiego rynku, zachęcamy też do zakupienia na pobliskim bazarze oryginalnych pamiątek i wyrobów rękodzielniczych. Wyjazd z Lwowa około godziny 17:00 - 18:00 (czas ukraiński). Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Oferujemy Państwu zwiedzanie Lwowa przy użyciu zestawu Tour Guide - bezprzewodowego nadajnika z mikrofonem używanego przez Przewodnika oraz zestawu bezprzewodowych odbiorników ze słuchawkami dla wszystkich uczestników wycieczki, dzięki któremu jakość zwiedzania i percepcja zdecydowanie się poprawi.

(kliknij na link) GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZEK DO LWOWA

Cena zawiera: – usługę pilota i przewodnika;
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (4 wejściówki);
– słuchawki (przy grupach min. 30+);
– ubezpieczenie KL i NNW;
– transport;
– opłaty graniczne i drogowe.
Cena nie zawiera: obiadu (możliwość zakupienia obiadu u pilota w autokarze za 25zł.).
Waluta: ukraińskie hrywny
Granica: Medyka lub Krościenko
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 16 - 18 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku. Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to około 135 km.

Podczas wycieczki zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. Przewidywany czas wolny w centrum miasta to około 1,5 godziny (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

Cena biletu uzależniona jest od strefy i wynosi:
– bilet normalny od 130,00 zł
– bilet dla młodzieży do lat 12 – 120,00 zł
– bilet Karta Dużej Rodzinny  – 111,00 zł

Posiadacz Karty obowiązany jest do jej okazania pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu.

Ze względu na różnorodność grup, program zwiedzania Lwowa, jest "RAMOWY" i może być na bieżąco korygowany przez Przewodnika dla Państwa komfortu.

Galeria: