Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en
  • Opera lwowska

Sentymentalny Lwów - Autokar 1

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: LWÓW, UKRAINA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: WG PROGRAMU

:
:
:

Cena:

Program:

Program:

Królewskie miasto, mały Wiedeń, ukraiński Piemont, mały Paryż... Miasto, które stoi na granicy wschodniej i zachodniej cywilizacji, na przecięciu dawnych handlowych dróg, które swoim duchem przywołuje tajemniczą atmosferę średniowiecza. Miasto tętniące życiem, które przyciąga zabawami i atrakcjami amatorów współczesnej kultury i sztuki. W trakcie wycieczki do Lwowa nasz Przewodnik opowie Państwu m.in.: kto? z kim? i dlaczego? Jaki był koszt pierwszego samochodu we Lwowie? Ile złota zużyto na wystrój Opery Lwowskiej ... To i wiele więcej powiemy і pokażemy, a dodatkowo odpowiemy na każde pytanie, które nurtuje Państwa w zakresie Lwowskiej historii.

Spotkanie z Pilotem i wyjazd w kierunku przejścia granicznego w Medyce lub Krościenko (w zależności od sytuacji na granicy - kolejki). Po przyjeździe do Lwowa spotkamy się z Przewodnikiem lwowskim mówiącym w języku polskim. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejazdu autokarem najstarszymi ulicami Lwowa - Piekarską, Łyczakowską i Gródecką, przy których mieszkali najznakomitsi Polacy. Zwiedzimy Cmentarz Łyczakowski oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Podczas pieszej części wycieczki przejdziemy pod murami obronnymi miasta, pod pomnik jego założyciela - Króla Danyły oraz pod największy pomnik polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Następnie zobaczymy wnętrze Teatru Opery Lwowskiej (zamiennie Kaplicę Boimów), Prospekt Swobody, pomnik Tarasa Szewczenki, cudowną figurkę Matki Boskiej, najstarszy hotel na Starym Mieście – Hotel "George". Odwiedzimy również Katedrę Łacińską i Ormiańską. Będąc na Starym Rynku zobaczymy Kościół o. Jezuitów, Ratusz, Aptekę - Muzeum, Pałac Jana III Sobieskiego oraz Czarną Kamienicę. Po zakończeniu zwiedzania, do Państwa dyspozycji pozostaje około 1,5 godziny czasu wolnego, w trakcie jego trwania zaproponujemy Państwu przerwę obiadową w okolicach lwowskiego rynku, zachęcamy też do zakupienia na pobliskim bazarze oryginalnych pamiątek i wyrobów rękodzielniczych. Wyjazd z Lwowa około godziny 17:00 - 18:00 (czas ukraiński). Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych.

 

(kliknij na link) GALERIA ZDJĘĆ Z WYCIECZEK DO LWOWA

Cena zawiera: – usługę pilota i przewodnika;
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (4 wejściówki);
– ubezpieczenie KL i NNW;
– transport;
– opłaty graniczne i drogowe.
Cena nie zawiera: obiadu (możliwość zakupienia obiadu u pilota w autokarze za 25zł.).
Waluta: ukraińskie hrywny
Granica: Medyka lub Krościenko
Dokumenty: Paszport z datą ważności na minimum czasu trwania wycieczki
Czas trwania: 16 - 18 godz.
Pogoda: Wycieczka o długim czasie trwania, dlatego w razie nagłej zmiany pogody zachęcamy do zabrania ze sobą kurtki przeciwwiatrowej, parasola, czapki z daszkiem chroniącej przed słońcem.

Uwagi:

Ukraina to gościnny kraj i stosunkowo bezpieczny, jednakże należy trzymać się pewnych zasad: przede wszystkim schować głęboko paszport (kieszenie z tyłu spodni absolutnie nie wchodzą w grę), a nawet wziąć ze sobą kopię ksero, nie afiszować się z grubym portfelem i bardzo drogim sprzętem fotograficznym. Duża część mieszkańców Lwowa to Polacy, dlatego szybciej w sklepie dogadamy się po polsku niż rosyjsku. Odległość z Ustrzyk Dolnych do Lwowa to około 135 km.

Podczas wycieczki zatrzymamy się na wymianę waluty (najlepiej złotówek) na ukraińskie hrywny. Przewidywany czas wolny w centrum miasta to około 1,5 godziny (zachęcamy wtedy do zakupienia oryginalnych pamiątek na pobliskim bazarze wyrobów rękodzielniczych). Po przekroczeniu granicy zmienia się czas – wskazówki zegara przesuwamy o 1 godzinę do przodu.

Cena biletu uzależniona jest od strefy i wynosi:
– bilet normalny od 130,00 zł
– bilet dla młodzieży do lat 12 – 120,00 zł
– bilet Karta Dużej Rodzinny  – 111,00 zł

Posiadacz Karty obowiązany jest do jej okazania pilotowi wycieczki w dniu wyjazdu.

Ze względu na różnorodność grup, program zwiedzania Lwowa, jest "RAMOWY" i może być na bieżąco korygowany przez Przewodnika dla Państwa komfortu.

Galeria: