Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en
  • Baseny w jaskini

Miszkolc - węgierskie baseny termalne

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: MISZKOLC, WĘGRY

Czas trwania: 1 dzień

Transport: AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

Wwęgrzy nie posiadają dostępu do morza ani wysokich gór lecz mimo to jest to jeden z najpopularniejszych krajów odwiedzanych przez Polaków. Bogactwem Węgier, które przyciąga są wody termalne, wino i słodko-ostra kuchnia.

Zapraszamy Państwa na wycieczkę turystyczną do Miszkolca – trzeciego co do wielkości miasta tego kraju a właściwie jej dzielnicy uzdrowiskowej – Tapolcy, oddalonego od Bieszczad o 290 km. Miejscowość położona w zacisznej dolinie, pełnej lasów i parków z licznie występującymi tutaj grotami i jaskiniami. Na terenie uzdrowiska znajduje się jedyne w Europie i jedno z najatrakcyjniejszych w skali światowej kąpielisko urządzone w naturalnej skalnej jaskini krasowej. Kompleks basenów obejmuje sieć podziemnych korytarzy i komór o łącznej długości ponad 700 metrów. Termalna woda ma temperaturę 28 – 35 ℃. Spływa ona strumieniami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne. Krystalicznie czyste wody Tapolcy mają właściwości lecznicze. Zawierają m.in. związki wapnia, magnezu, niewielkie ilości kwasu metaborowego i meta krzemowego, a także jod, brom i potas. Wody te są doskonałym lekarstwem na reumatyzm, zaburzenia krążenia, nerwice, nadciśnienie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, choroby układu oddechowego i żołądka.

Podczas wycieczki:

Spacer po niezwykle urokliwym miasteczku – Szaroszpatak, znanym ze swoich zabytków i Biblii Królowej Zofii. Podczas spaceru zobaczymy zamek Rakoczego, kościół św. Elżbiety, oryginalne zabudowania wg Imre Makovecha. Kolejnym punktem programu jest relaks na basenach termalnych, umieszczonych w naturalnej jaskini krasowej (4 godziny).

W drodze powrotnej odbędzie się degustacja win Tokajskich pochodzących z najlepszych winnic. Dla chętnych możliwość zakupienia w każdej walucie, wybornego wina, które zostało okrzyknięte „winem Królów, Królem wśród win”.

 

Cena zawiera:
- degustacja win,
- usł. pilota - przewodnika,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- transport, opłaty drogowe.
Cena nie zawiera:
- biletów wstępu na baseny (35,00 zł/os. dor., 30,00 zł dziecko do 16 lat).
Waluta: węgierski forint (1 PLN = 70 Ft)
Granica: w Radoszycach
Hotel: brak
Dokumenty: dowód osobisty lub paszport
Czas trwania: około 16 godzin
Pogoda: Część basenów znajduje się również na zewnątrz, dlatego zachęcamy zabrac ze sobą kremy do opalania z wysokim filtrem, kapelusz ochraniający przed słońcem oraz wodę do picia.
Przykładowe ceny: W sklepach spożywczych: chleb pszenny 1kg – 130 Ft, mleko 1l – 120 Ft, piwo – 300 Ft, sok 2l – 250 Ft, ziemniaki 1kg – 180 Ft, pomidory 1kg – 270 Ft, w restauracjach i barach: lody 300 Ft, kawa – 300 Ft, zupy – 500 Ft, dania mięsne – 1500 Ft, piwo – 300 Ft.

Uwagi:

Węgry należą do strefy Schengen a więc nie ma kontroli granicznej, jednak należy pamiętać, że możemy zostać poproszeni o dokument tożsamości w każdym miejscu na terytorium kraju. W przypadku braku dokumentu grozi mandat. Na basenach nie ma obowiązku posiadania czepków, warto wziąć ze sobą klapki, ręcznik. Na terytorium basenów jest kilka barów, gdzie można zjeść obiad. Trasa z Ustrzyk Dolnych do Miszkolca ma ok. 290 km w jedną stronę, dlatego zawsze jeździmy klimatyzowanymi autokarami a drogę umila nam przewodnik opowiadający ciekawe informacje  o kraju.

 

Jesteśmy w stanie zorganizować dojazd z każdego miejsca za dodatkową opłatą.

 

Zniżki:
dla dzieci do lat 8 - 80 zł taniej
dla młodzieży do lat 18 -20 zł taniej

Organizator:

Biuro Podróży Dzikie Bieszczady
Nowosiółki 30
38-604 Hoczew

tel. 697 718 163

Galeria: