Infolinia: + 48 512 226 481

fb icon yt icon
pl en

Zima ze Szwejkiem - Przemyśl

podstawowe informacje

Kierunek wyjazdu: PRZEMYŚL, POLSKA

Czas trwania: 1 dzień

Transport: BUS/AUTOKAR

Wyżywienie: BRAK

:
:
:

Cena:

Program:

 

Zima ze Szwejkiem


 

 

Największą atrakcją wycieczki jest spotkanie z przewodnikiem stylizowanym na „Dobrego Wojaka Szwejka”. Miłośnik Józefa Szwejka tryskający humorem, który oprowadzi po najważniejszych zabytkach, oraz atrakcjach Przemyśla. Na zakończenie przygody zapraszamy do wykonania pamiątkowego zdjęcia ze Szwejkiem.

 

 

 

Jeden z cytatów Wojaka Szwejka:


"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było... "


PROGRAM :
08:00 - spotkanie z przewodnikiem, przejazd malowniczą trasą widokową Parku Krajobrazowego Gór Słonnych do Przemyśla - najstarszego miasta w Polsce, miasta wielokulturowego w którym nie brak zabytków, kamienic, urokliwych uliczek, kosciołów oraz średniowiecznego zamku otoczonego pięknym parkiem.


Rozpoczęcie zwiedzania od Muzeum Dzwonów i Fajek z barokową Wieżą Zegarową, gdzie znajdują się liczne piękne dzieła, efekty pracy rzemieślników z różnych czasów i miejsc, oryginalne fajki oraz różnego rodzaju dzwony kościelne, zegarowe, okrętowe.

Następnie w towarzystwie Szwejka udamy się na spacer starówką przemyską z pomnikiem Wojaka Szwejka, katedrą greckokatolicką, jednym z najważniejszych zabytków miasta; kamienicami z XVI i XVII-wiecznym rodowodem i zachowanymi oryginalnymi podcieniami, unikalnym; pochyłym Rynkiem, na którym stał renesansowy ratusz ( rozebrany w 1812 r. przez zaborców ) ; dworcem kolejowym, który jest przykładem pięknej architektury monarchii austro-węgierskiej. Będąc w tym miejscu można poczuć z pewnością choć namiastkę dawnej atmosfery miast Galicji.

 

Wolny czas na obiad i deser.


Polecamy restaurację „ Cuda Wianki” proponującą bogaty wachlarz pysznych potraw kuchni polskiej,  wykonanych z najwyższej jakości składników przez pasjonatów kulinariów. Towarzyszy sentyment do tradycyjnych, rodzinnych biesiad, na które często przy współczesnym trybie życia nie starcza czasu.

Polecamy również cukiernio-lodziarnie "Fiore" -  lodziarnia, cukiernia z tradycjami od 30stu lat, w ofercie której znajdują się również lody bez cukru oraz wyśmienite ciasta i torty produkcji własnej.

 

Po słodkim akcencie powrót do Ustrzyk Dolnych.


Kolejność zwiedzania może uleć zmianie.

Cena zawiera:
- usługę pilota/przewodnika;
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
- usługę transportową;
- opłaty parkingowe;
- ubezpieczenie
Cena nie zawiera:
-obiadu
Czas trwania: 8 godz.

Uwagi:

W związku z obostrzeniami dotyczącymi rozprzestrzeniania się Covid-19 w trosce o Państwa bezpieczeństwo, bardzo prosimy podczas organizowanej wycieczki o przestrzeganie obowiązujących zasad.

Galeria: